ארגונים מקבילים בעולם

תחום ה- Legal Marketing אינו המצאה ישראלית, והוא נפוץ בעולם המערבי. עורכי דין מסביב לעולם הבינו את החשיבות כחלק אינטגראלי להעצמת השירותים המשפטיים שהמשרד מעניק, על מנת לבנות ולחזק נאמנות בקרב הלקוחות הקיימים ולפתח את קהל הלקוחות של המשרד ומיתוגו.

הליגל מרקטינג מושתת על יסודות ה-Services Marketing  עם התמקדות בתחום המשפטי. התורה המקצועית דומה ברחבי העולם, כיוון שנקודת המבט זהה ובאה לענות על צורך שקיים בעולם המשפט. ברם, ההבדל המהותי ברחבי העולם בנושא ה- Legal Marketing נעוץ בניואנסים שטמונים בהגבלות לשכות עורכי הדין השונות בעולם, פתיחות השוק לפעילות מרקטינג ורמת המרקטינג באותן המדינות.

ארגון ILMA נמצא בקשר עם ארגוני Legal Marketing בעולם. ארגונים אלה צברו ותק וניסיון של מספר שנים ולנו הזכות והיכולת לעמוד עימם בקשר. הקשר כולל החלפת חומרים מקצועיים, מחקרים, סקרים ומאמרים בנושא, פרדיגמות מתחלפות ודפוסי מחשבה, וכן- ולא פחות חשוב- מקור ליצירת קשרים אישיים ועסקיים.

בין ארגוני ה- Legal Marketing הבולטים בעולם, ניתן לציין את:

The Association of Corporate Counsel (ACC)
אגודת היועצים המשפטיים, הם הגוף הגדול בעולם המאגד נותני שירותים מקצועיים ועסקיים בתחום עריכת הדין- עורכי דין, משרדי עורכי דין, יועצים משפטיים פנימיים, מחלקות משפטיות ועוד.

Legal Marketing Association (LMA)
ארגון הליגל מרקטינג הגדול בעולם, שמטרתו לשרת ולשמר את המיומנות והמקצועיות של אנשי המרקטינג העובדים בשוק עריכת הדין. הארגון מספק לחבריו מידע זמין ונגיש במגוון נושאים על מנת לתרום להתפתחות מקצועית ואישית. הארגון הוקם על בסיס הרעיון של יצירת זירה משותפת להחלפת מידע, רעיונות ונטוורקינג, והוא מקיים מידי שנה את הכנס הגדול מסוגו בעולם המושך למעלה מ- 1,000 אנשי מקצוע מארה”ב ומהעולם.

Professional Services Marketing
ארגון בריטי המייצג אנשי מרקטינג מכל תחומי ה- Services Marketing ובכלל זה- גם אנשי ליגל מרקטינג, ופועל בשיתוף פעולה עם ארה”ב, אוסטרליה, קנדה ומדינות נוספות באירופה. מטרת הארגון היא להגדיל את התודעה בתחום, לחנך ל- Marketing in Professional Services וליצור זירה לעידוד רב שיח, תחלופת רעיונות ומקור מידע לחברים זאת על מנת לפתח מקצועיות, מיומנות וערך מוסף.

Professional Management Network
רשת פיתוח עסקי של משרדי עו”ד בגרמניה, המציע שירותי ייעוץ ואימון בתחום וכן בסיס לשיתוף פעולה מקומי ובינ”ל של משרדי עו”ד. מרבית החברים באירגון הם אנשי מרקטינג של משרדי עריכת דין בינלאומיים בשל המודעות הקיימת בקרבם אודות התמורות הנלוות בליגל מרקטינג ועקב הנורמות המושרשות שתחום זה יצר בעיקר בארה”ב ובאנגליה.

Legal Marketing Italia
רשת פיתוח עסקי למשרדי עו”ד וראיית חשבון באיטליה. הרשת נוסדה בשנת 2004 ומטרתה ליצור פורום משותף להחלפת דעות בנושאי הפיתוח העסקי לתחומים אלו.